V á n o č n í   d o p i s
evangelického sboru v Nejdku (Advent 2006)

Milí přátelé,

zdravíme Vás v těchto adventních, předvánočních dnech přáním pokoje od našeho Pána a Spasitele Ježíše Krista.

Mnozí z vás jistě přemýšlíte nad tím, čím podarujete svoje blízké o nadcházejících vánocích. Dárky k vánocům patří. Je to krásné a člověka potěší, když něco dostane. Radost ale přináší – a někdy i větší - nejen to, že jsem obdarovaný, ale že sám mohu obdarovat.

Takovou radost prožívali mudrci, kteří se přišli poklonit Ježíši do Betléma a přinesli mu svoje dary. Prožívali radost těch, kdo obdarovávají, ale sami byli hluboce obdarováni setkáním s Ježíšem, Pánem světa.

A jejich příběh se může stát i naším příběhem. Protože  betlémské dítě, Ježíš, čeká, že i my mu přineseme dary. A především dar nejcennější, svůj život. A přijmeme od něj novou šanci k životu. A kdo tuhle šanci využije, ten prožije skutečné vánoce.

Srdečně Vás zdraví             Michal Šourek, farář

Adventní, vánoční a novoroční bohoslužby

3.12.

9,00 hod.