Vánoční dopis 2011

Farní Sbor Českobratrské Církve Evangelické v Nejdku

Milé sestry, milí bratři!

Zdravím vás apo‘tolským pozdravením. Milost vám a pokoj od Boha na‘eho a od Pana na‘eho Ježí‘e Krista.. Vánoce a vánoční zvěst je příběh. Příběh o tom, jak Bůh se ponížil a vstoupil do na‘eho světa. Příběh jak Bůh se  ponížil, aby se ztotožnil s člověkem. A tak církev po staletí se stala nositelem  dobrou zvěst o budoucích naději.

Odpusť Pán Bůh, že v době kdy je třeba mluvit o adventu, o příchodu Božího syna a o naději budoucího, sly‘íme spí‘e nářky nad poměry finanční i společenské. Kazatel by nás upozornil na to, že není to nic nového pod sluncem Svět není hor‘í než bývalo za starých času a ani nebude lep‘í. Peníze, úspěch čí ekonomický růst nevyře‘í věčnou vnitřní nespokojenost člověka.

Máme být skromněj‘í, pokorněj‘í, vnímavěj‘í  a být Bohu vděčný za to co máme a co jsme spolu dokázalí. Boží slovo zní ve shromáždění každou neděli v devět hodin, dětí bývají v Pátek, biblické hodiny ve středu, pěvecký sbor v Neděli odpoledne.

Kousíček po kousku pokračujeme s opravami a velebíme Boží chram. Letos se nám podařilo opravit vykíře u věží a udělat novou dřevěnou podlahu  v sakristii. Ne nadarmo se říká, práce jak na kostele. Je tu hodně práce, velká stavba a peníze žádné. Proto i apelují na ‘tědrost v‘ech členů sboru i přátele sboru, abychom časem přenechali ty stavby na‘ím potomkům v lep‘ím stavu než jsme je na‘li.

Vět‘í díl nákladu na opravy nám příspěla ministerstva kultury české republiky prostřednictví ORP Karlovy vary. Nemalý podíl i přátele z Německa, Církevní ústředí, město Nejdek a členy sboru. Z důvodů snížení nákladu, je třeba ukončit co nejdříve topení plynem a jak v Jachymově tak i v Nejdku, zakoupit výkonné kotle na úhli. Náklady počítáme do vý‘e Kč 200 000,-. Bude třeba v následujícím roce opravovat cestu do kostela, a boční dveře od kostela.

Kostel je a vždy zůstane otevřeno v‘em lidem dobré vůle bez ohledu na členství.  Máme důvod k vděčností. Přeji vám jmenném českobratrské evangelické, požehnaný advent, optimistický vstup do nového roku a buďte vděční za každý nový den. Bůh vás opatruj a ochraňuj ode v‘eho zlého.

Přejeme vám ‘ťastné a veselé vánoční svátky, ať láska Syna Božího přebývá v nás. Bůh vám žehnej a opatruj.

S bratrskou láskou Bob Helekia Ogola

farář sboru

Matou‘ 2, 6: A ty Betleme v zami judské, zdaleka nejsi nejmen‘í mezi knížaty judskými, neboť z tebe vyjde vévoda, který bude pastýřem mého lidu.

Naučil jsem se v životě dvěma důležitým věcem:

předně, že jsem velký hří‘ník, a za druhé,

že Ježí‘ je je‘tě vět‘ím Spasitelem. I. Newton

Adventní, vánoční a novoroční bohoslužby.

Ø      W: 27.11.2011 : 1. neděle adventní (bohoslužby s večeří Páně)  09.00 hod.

Ø      W: 04.12.2011:   2. neděle adventní  09.00 hod.

Ø      W: 11.12.2011: 3. neděle adventní  09.00 hod.

Ø      W: 18.12.2011: 4. neděle adventní 09.00 hod.

Ø      W: 24.12.2011: Štědrovečerní bohoslužby 16.30 hod. (v kostele)

Ø      W: 25.12.2011: Boží hod vánoční (Bohoslužby s večeří Páně)  09.00 hod. (v kostele)

Ø      W: 25.12.2011: Boží hod vánoční (Bohoslužby v Jáchymově s večeří Páně)  14.30 h

Ø      W30.12.2011:. starý rok 09.00 hod.

Ø     W: 01.01.2012: Nový rok 09.00 hod.

Ø     W: 01.01.2012: Nový rok v Jáchymově 14.30 hod

Ø     Biblická hodina : středa 17.00

Ø     Dětí a rodiče: pátek 16.00.

Ø     Pěvecký  kroužek: Neděle 18.00

Ø     Schůze star‘ovstva: První ponděli v měsíci

W =Bohoslužby v Jáchymově ve 14.30 hod

Více informace na www.nejdek.evangnet.cz

Kontakt: e-mail: nejdek@evangnet.cz

Tel. 353925223

Mob. 722582195

Dáry sboru a salár na,

Bankovní instituce: Česká spořitelna

Číslo účtu:  0801542379  kod banky 0800

Kurátor: Petr Musil                                            farář: Bob Helekia Ogola

Děkujeme vám v‘em, kteří jste nás podpořili hmotně i duchovně.

Bůh vám žehnej.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~o~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~